KMAK AUTOMECHANIKA FRANKFURT FUARINDA OLACAK!

automechanika-ffm_rgb_1000px_dpi

Messe Frankfurt tarafından 2 yılda bir Frankfurt’ta düzenlenen ve otomobil yedek parça sektörünün en önemli fuarlarından biri olan Automechanika Frankfurt, bu yıl 16-20 Eylül 2014 tarihleri arasında düzenlenecektir.

Türkiye’den yaklaşık 200 firmanın ürün ve hizmetlerini  sergileyeceği uluslararası platformda, otomotiv yedek parçaşları, sistemler, elektronik parçaları, onarım ve bakım ürünleri, aksesuarlar ve otomobiller için her türlü detay bulunacaktır. Geçtiğimiz yıllarda ihracatının yüzde 70’ini Avrupa Birliği ülkelerine yönelik gerçekleştiren Türk otomotiv yan sanayi sektörü, ülke ekonomisine yılda 3,6 milyat dolarlık katma değer, en az 3 milyar dolarlık ihracat geliri sağlayabilecek ve yılda 450 milyon dolar yatırım yapabilecek potansiyele ulaşmıştır

Türk otomotiv yan sanayi firmalarının dünyaya açılması için çok önemli bir platform olan Aturomechanika Frankfurt, imalatçı-yatırımcı-alıcı üçlüsünü bir araya getirerek yeni iş imkanlarına zemin hazırlamaktadır. 2010 yılıdaki fuar 4,500’den fazla katılımcı firmayı ve 200 bine yakın ziyaretçiyi ağırlamıştır. 4 kıtada 10 fuar olarak organize edilen Automechanika fuarları arasında Frankfurt, en büyük otomotiv ve yedek parça fuarı olarak belirtilmektedir.

2010 yılında ziyaretçilerinin % 40’ı , katılımcılarının da %80’i Almanya dışından gelen Automechanika Frankfurt, büyüklüğü ve uluslar arası boyutu bakımından sektör için en önemli fuarlardan biri olma özelliğini her geçen gün daha da ön plana çıkarmaktadır.

300 bin metrekare fuar alanına kurulan ve Frankfurt Fuar Merkezi’nin tamamını kaplayan organizasyon, bu yıl Güneybatı Açık Alanı’nı da araba yıkama üniteleri ve teknolojilerinin sunumları için kullanacaktır. Fuarda ürün grupları; “Tamir ve Bakım”, “Servis İstasyonları ve Araba Yıkama”, “Parçalar ve Sistemler”, “Aksesuarlar ve Tuning” ile “Bilgi Sistemleri ve Yönetim” olarak 5 ana kategori altında ziyaretçilerin ve katılımcıların beğenisine sunulacaktır.

Sektördeki birçok firma yatırımlarını yapmak için bu fuarı beklemektedir. Automechanika Frankfurt fuarının uluslar arası bir fuar olması özelliği; ithalat fırsatlarından faydalanmak isteyen lider Alman firmalarının fuara olan katılımını da etkilemiş ve katılımın artmasını sağlamıştır.

Türkiye ve Dünya çapında Otomotiv Servis Ekipmanları alanında lider konumda bulunan K-MAK firması olarak bizde fuarda olacağız. Bizlerle tanışmak için standımıza sizleri de bekliyoruz.

STAND ADRESİ:

Almanya da Hall 9.0  stand F61 K-MAK Otomotiv Servis Ekipmanları.

Açılış-Kapanış Saatleri

09:00-18:00

2013 yılında ziyaretçilerinin yüzde 40′ı, katılımcılarının da yüzde 80′i Almanya dışından gelen Automechanika Frankfurt, büyüklüğü ve uluslararası boyutu bakımından sektör için en önemli fuarlardan biri olma özelliğini her geçen gün daha da ön plana çıkarmaktadır.

300 bin metrekare fuar alanına kurulan ve Frankfurt Fuar Merkezi’nin tamamını kaplayan organizasyon, bu yıl Güneybatı Açık Alanı’nı da araba yıkama üniteleri ve teknolojilerinin sunumları için kullanacaktır. Fuarda ürün grupları; “Tamir ve Bakım”, “Servis İstasyonları ve Araba Yıkama”, “Parçalar ve Sistemler”, “Aksesuarlar ve Tuning” ile “Bilgi Sistemleri ve Yönetim” olarak 5 ana kategori altında ziyeretçilerin ve katılımcıların beğenisine sunulacaktır.

Sektördeki birçok firma yatırımlarını yapmak için bu fuarı beklemektedir. Automechanika Frankfurt fuarının uluslararası bir fuar olması özelliği; ithalat fırsatlarından faydalanmak isteyen sektörün lider Alman firmalarının fuara olan katılımını da etkilemiş ve katılımın artmasını sağlamıştır.

  Küresel ısınma ve onun otomotiv bakım ve yedek parça sektörüne olan etkisi gibi güncel konuların da tema olarak benimsendiği fuarda, ziyaretçiler enerji ve materyal verimliliği yönünden öne çıkan ürünler ile emisyondan korunma gelişmelerini de yakından takip etme fırsatı bulacaklardır.