AUTOMECHANIKA FRANKFURT 2014

Messe Frankfurt tarafından 2 yılda bir Frankfurt`ta düzenlenen ve otomobil yedek parça sektörünün en önemli fuarlarından biri olan Automechanika Frankfurt, bu yıl 16-20 Eylül 2014 tarihleri arasında düzenlenecektir.

Türkiye`den yaklaşık 200 firmanın ürün ve hizmetlerini sergileyeceği uluslararası platformda, otomotiv yedek parçaları, sistemler, elektronik parçaları, onarım ve bakım ürünleri, aksesuarlar ve otomobiller için her türlü detay bulunacak. Geçtiğimiz yıllarda ihracatının yüzde 70`ini Avrupa Birliği ülkelerine yönelik olarak gerçekleştiren Türk otomotiv yan sanayi sektörü, ülke ekonomisine yılda 3,6 milyar dolarlık katma değer, en az 3 milyar dolarlık ihracat geliri sağlayabilecek ve yılda 450 milyon dolar yatırım yapabilecek potansiyele ulaşmıştır.

Türk otomotiv yan sanayi firmalarının dünyaya açılması için çok önemli bir platform olan Automechanika Frankfurt, imalatçı-yatırımcı-alıcı üçlüsünü bir araya getirerek yeni iş imkanlarına zemin hazırlamaktadır. 2013 yılındaki fuar 4,500’den fazla katılımcı firmayı ve 200 bine yakın  ziyaretçiyi ağırlamıştır. 4 kıtada 10 fuar olarak organize edilen  Automechanika fuarları arasıda Frankfurt, en büyük otomotiv ve yedek parça fuarı olarak belirtilmektedir.

Dünya çapında iş bağlantıları kurmak, yeni iş fırsatları yaratmak ve son teknolojileri takip edebilmek için, Automechanika Frankfurt Otomotiv Yedek Parça ve Aksesuar Fuarı’nda siz de yer almak istiyorsanız, bize 216 403 18 18’den ulaşmanız yeterli olacaktır.        

Fuar Merkezi

Frankfurt Messe

Kuruluş Yılı

1970

Düzenlenme Periodu

İki yılda bir

Tarih

16.9.2014 – 20.9.2014

Organizatör

Messe Frankfurt Exhibition GmbH Ludwig-Erhard-Anlage 1 60327 Frankfurt/Main Tel: +49-69-7575-0 · Fax: +49-69-7575-6433 info@messefrankfurt.com www.messefrankfurt.com Fuar Proje Takımı Tel: 069-7575-6340/-6120/-6225 Fax: 069-7575-5908 automechanika@messefrankfurt.com www.automechanika.com

Sektör

Otomotiv, Yedek Parça, Yan Sanayi ve Aksesuarları

Ana Ürün Grupları

Dişliler ve sürücüler, elektronik malzemeler, ekipmanlar, araç servisi, tamir malzemeleri, aracı kurumlar, atölye ekipmanları, geri dönüşüm malzemeleri, finansman ve sigorta şirketleri, satış ve pazarlama sistemleri, benzin istasyonu ekipmanları, bakım ürünleri ve kimyasallar, kontrol sistemleri, aksesuarlar, kiralık ekipmanlar , yağlar, motorlu araçlar, otomobiller, taşıyıcılar ve ticari araçlar, otobüsler, ambulans ekipmanları ve donanımları, otomobil eksesuarları ve yedek parçalar, lastikler.

Açılış-Kapanış Saatleri

09:00-18:00

2013 yılında ziyaretçilerinin yüzde 40’ı, katılımcılarının da yüzde 80’i Almanya dışından gelen Automechanika Frankfurt, büyüklüğü ve uluslararası boyutu bakımından sektör için en önemli fuarlardan biri olma özelliğini her geçen gün daha da ön plana çıkarmaktadır.

 

300 bin metrekare fuar alanına kurulan ve Frankfurt Fuar Merkezi’nin tamamını kaplayan organizasyon, bu yıl Güneybatı Açık Alanı’nı da araba yıkama üniteleri ve teknolojilerinin sunumları için kullanacaktır. Fuarda ürün grupları; “Tamir ve Bakım”, “Servis İstasyonları ve Araba Yıkama”, “Parçalar ve Sistemler”, “Aksesuarlar ve Tuning” ile “Bilgi Sistemleri ve Yönetim” olarak 5 ana kategori altında ziyeretçilerin ve katılımcıların beğenisine sunulacaktır.

 

Sektördeki birçok firma yatırımlarını yapmak için bu fuarı beklemektedir. Automechanika Frankfurt fuarının uluslararası bir fuar olması özelliği; ithalat fırsatlarından faydalanmak isteyen sektörün lider Alman firmalarının fuara olan katılımını da etkilemiş ve katılımın artmasını sağlamıştır.

  Küresel ısınma ve onun otomotiv bakım ve yedek parça sektörüne olan etkisi gibi güncel konuların da tema olarak benimsendiği fuarda, ziyaretçiler enerji ve materyal verimliliği yönünden öne çıkan ürünler ile emisyondan korunma gelişmelerini de yakından takip etme fırsatı bulacaklardır.